26. huhtikuuta 2015

Suklaa-vaniljamunkit


Vappu lähestyy ja silloin kuuluu herkutella munkeilla! Näissä munkeissa on sisällä itsetehtyä vaniljakreemiä ja päällä suklaakuorrutus. Vaniljakreemin ohjeen nappasin Lempikakku-blogista, kiitos! Tosin laitoin yhden vaniljatangon sijaan kaksi, koska halusin täytteeseen enemmän vaniljanmakua. Kreemiä kannattaa valmistaa kaksinkertainen määrä, jos haluat sen riittävän kaikkiin munkkeihin. Itse täytin puolet munkeista vaniljakreemillä ja puolet vadelmahillolla. Alla olevasta ohjeesta tulee noin 30 munkkia koosta riippuen.

Olethan muuten muistanut valmistaa jo simaa? Meillä simaa tehdään taas iso annos, koska itse tehty sima on vaan niin parasta!


Munkkitaikina:
5 dl maitoa
50 g tuorehiivaa
2 tl suolaa
1½ dl sokeria
2 rkl kardemummaa
1 kananmuna
n. 13-14 dl puolikarkeita vehnäjauhoja
100 g pehmeää tai sulatettua voita

Paistamiseen:
n. 1 l rypsiöljyä

Vaniljakreemi: (tee kaksinkertaisena jos haluat riittävän kaikkiin munkkeihin)
3½ dl täysmaitoa
1-2 vaniljatankoa (laitoin 2 kpl)
½ dl sokeria
5 keltuaista
3/4 dl maissitärkkelystä
1 rkl voita

Suklaakuorrutus:
1 dl kuohukermaa
200 g tummaa suklaata pieneksi pilkottuna

Koristeluun:
hasselpähkinärouhetta tai strösseleitä
valkosuklaata spritsaukseen

1. Valmista munkkitaikina. Murusta tuorehiiva kädenlämpöiseksi lämmitetyn maidon joukkoon. Sekoita joukkoon suola, sokeri, kardemumma ja muna. Lisää jauhoja pikkuhiljaa taikinaa koko ajan vaivaten. Lisää pehmeä/sulatettu voi jauhojen lisäämisen loppuvaiheessa ja vaivaa taikinaa hetki, kunnes se irtoaa kulhon reunoista. Anna taikinan kohota kaksinkertaiseksi lämpimässä paikassa liinalla peitettynä noin 30-40 minuuttia.
2. Kaada taikina jauhotetulle pöydälle ja vaivaa siitä ilmat pois. Kauli taikina noin 2-3 cm:n paksuiseksi levyksi ja ota siitä pyöreällä muotilla paloja. Voitele leivinpaperi kevyesti öljyllä ja laita munkit paperin päälle. Kohota munkkeja lämpimässä paikassa leivinliinan alla kaksinkertaisiksi.
3. Kuumenna öljy. Öljyn sopiva lämpötila on 170-180 astetta. Anna munkkien paistua noin 2-3 minuuttia per puoli. Nosta paistetut munkit reikäkauhalla talouspaperin päälle valumaan.
4. Valmista vaniljakreemi munkkien jäähtyessä. Mittaa kaikki aineet paitsi voi kattilaan. Vaniljatangot tulee halkaista ja raaputtaa niistä siemenet muiden ainesten sekaan. Kuumenna kiehuvaksi koko ajan sekoittaen, kunnes kreemi alkaa paksuuntua. Nosta kattila pois liedeltä ja lisää voi. Sekoita tasaiseksi.
5. Kun munkit ovat jäähtyneet, täytä ne vaniljakreemillä pitkäkärkisen tyllan avulla. Jos et omista pitkäkärkistä täyttötyllaa, voit vaihtoehtoisesti pistää saksilla reiän munkkeihin ja pursottaa pursotinpussilla (ilman tyllaa) kreemiä sisälle.
6. Valmista munkkien suklaakuorrutus. Kiehauta kerma kattilassa samalla vispilällä sekoittaen. Nosta kattila pois liedeltä ja lisää paloiteltu suklaa. Sekoita, kunnes suklaa on sulanut. Jos suklaa ei sula kerman joukkoon, voit lämmittää sitä vielä hetken liedellä. Älä keitä!
7. Dippaa munkkien toinen puoli kuorrutteeseen ja koristele haluamasi mukaan esim. hasselpähkinärouheella. Laita munkit hetkeksi kylmään ennen tarjoilua, jotta kuorrute jähmettyy.


Vinkkejä munkkien paistoon!
Muista varata paistopisteen viereen kattilaan sopiva kansi, jos öljy syttyy palamaan. Kattilaan ei saa missään nimessä heittää vettä, jos öljy alkaa palamaan! Liesituuletintakaan ei saa käyttää paiston aikana, muuten koko talo on vaarassa jos syttyy tulipalo. Öljyn kuumuuden voi testata pienellä taikinapalalla, jos et omista lämpömittaria. Jos rasva kuplii ja pala ruskettuu kauniisti, on öljy tarpeeksi kuumaa. Paistorasvan sopiva lämpötila 170-180 astetta. Anna munkkien paistua noin 2-3 minuuttia per puoli - toki riippuen munkin koosta. Pidä huoli, ettei öljy kuumene liikaa, sillä muuten munkeista tulee turhan tummia eivätkä ne välttämättä ole sisältä kypsiä! Liian kylmäkään paistorasva ei ole hyväksi, sillä muuten munkit imevät itseensä liikaa rasvaa. Rasvan savuaminen on merkki siitä, että se on liian kuumaa. Kannattaa paiston aikana halkaista muutama munkki ja tarkistaa sen kypsyys, jotta tietää onko paistoaika sopiva.

20. huhtikuuta 2015

Delfiinejä ja peruuntuneita lentoja (Malediivit matkapostaus nro 6.)

Tämä on nyt viimeinen matkapostaus, jonka jälkeen blogi keskittyy taas leivontaan. Tällä viikolla on luvassa jo uusia, herkullisia reseptejä!

Mutta palataan taas hetkeksi tuohon matkaan.. Lähdimme eräänä aamuna delfiiniretkelle. Menimme siis veneellä merelle bongaamaan delfiinejä muutamaksi tunniksi ja onneksi niitä näimmekin useita! Retki oli ihan kiva, mutta olin odottanut näkeväni delfiinejä vielä paremmin ja lähempää. Toki jotkut delfiineistä tulivat ihan veneen viereen, mutta suurin osa niistä pysytteli kauempana. Toki kuten henkilökuntakin totesi, joskus delfiinejä näkee enemmän, joskus vähemmän. Vähän arpapeliä siis. Joitain kuvia niistä sain, vaikka vaikeaahan niiden kuvaaminen oli koska välillä ne katosivat hetkeksi eikä tiennyt mistä suunnasta ne ilmestyvät seuraavaksi. Kun olimme retkeltä palaamassa saarellemme Meedhupparuun pysähdyimme koralliriutalla, jonne halukkaat saivat mennä snorklaamaan. Delfiiniretken hintaa en tarkalleen enää muista, mutta se oli noin 60-75 euron paikkeilla. Olihan se vähän kallis joo, mutta halusihan niitä delfiinejä päästä näkemään ihan luonnossa.






Oli muuten tosi kiva, kun villamme siivooja kävi joka ilta taittelemassa sänkymme peiton eri tavalla. Joka ilta ihan odotettiin innolla minkälaisen taideteoksen hän tällä kertaa taittelee meille! Oli itsekin pakko kokeilla tuota peiton taittelua, mutta ei se kyllä helppoa ollut!

Muuten..paluumatka kotiin ei sujunut aivan suunnitelmien mukaisesti. Olimme jo Malen (eli Malediivien) lentokentällä istumassa lentokoneessa ja kiitoradalla melkein lähtemässä ilmaan, kunnes kapteeni kuulutti että koneessa on jarruvika ja kone joutuu palaamaan takaisin kentälle korjattavaksi. Odottelimme sitten koneen sisällä jonkin aikaa, jospa korjaajat saisivat vian kuntoon, mutta ei..kone oli kuulemma liian painava korjattavaksi, joten kaikkien piti poistua koneesta. Menimme kentälle odottelemaan saadaanko vika kuntoon. Odottelimme noin 3 tuntia, kunnes kuulutettiin että lentomme on peruutettu siltä päivältä ja meidät siirretään hotelleihin. Kaikki eivät tietenkään samaan hotelliin mahtuneet, joten he alkoivat kuljettaa matkustajia pienissä erin noin 5-8 hengen porukoissa lentokenttäsaaren eri hotelleihin. Olimme jonossa viimeisiä, joten jouduimme odottelemaan hotelliin pääsyä noin 2,5 tuntia vieläpä kamalassa kuumuudessa. No onneksi sitten viimein hotelliin pääsimme, vaikka eihän sitä nyt ihan hotelliksi voinut kutsua. Huoneessa ei ollut suihkua, vessan ovi ei mennyt kiinni (ovi oli jotenkin "turvonnut") ja huone oli muutenkin vähän "nuhjuinen". Mutta yksi hyvä puoli löytyi; oma parveke! Siitä oli kiva seurata paikallista elämää. Ehkä majapaikkamme oli enemmän joku hostelli tms? Mutta tärkeintä, että pääsi yöksi johonkin! Kyllä sen yhden yön nyt tuollaisessakin paikassa ihan hyvin pystyi nukkumaan. Juuri tässä hotellissa näimme matkamme ensimmäisen torakan, hyi! Ja se oli ISO! Kipitteli matkalaukkuni päällä, jonka vetoketju oli vielä vahingossa raollaan! :D No ei torakoita kotiin tainnut mukana tulla, ei ainakaan vielä ole tullut vastaan.. Alapuolella olevat kuvat on otettu tuolta alueelta, missä yövyimme. Hotellimme lähikadut, mitä ehdimme kierrellä, eivät olleet sieltä kaikkein siistimmästä päästä.. Roskakasoja oli siellä täällä ja kovin sairaannäkösiä kulkukissojakin kaduilla pyöri.






Hotelli sijaitsi siis paikallisella muslimialueella Hulhumale-nimisellä saarella (eli samalla saarella missä lentokenttäkin, mutta noin 15 minuutin ajomatkan päässä kentältä). Luonnollisesti koska se on muslimialue, ei ulos ihan shortseissa tohtinut mennä vaan piti laittaa jotain vähän peittävämpää päälle (pitkät farkut ja vähän olkapäitä piiloon). Ja uimaan jos olisi halunnut mennä viereiselle rannalle, niin bikineissä uiminen on ehdottomasti kiellettyä.

Ennen matkaa odotin kovasti, että pääsisi näkemään ihan paikallista elämää/asuinaluetta ja nyt se sitten toteutui! En valittanut siis yhtään, vaikka lento peruuntui. Mielestäni se oli oikeasti jopa parempi näin! :D Vaikka harmittihan se, kun Suomen päässä meillä oli varattuna hotelli (alkuperäisen suunnitelman mukaan olisimme olleet yöllä perillä Helsingissä ja tarkoitus oli yöpyä siellä ennen kotimatkaa) sekä junaliput. Ne rahat menivät siis ihan hukkaan..

Harmi, ettei aikaa ollut kovin paljon tutustua Hulhumalen ympäristöön. Olisi siellä varmasti kaikenlaista nähtävää ollut, koska Hulhumale on aika suuri paikka. Se sijaitsee aivan Malediivien pääkaupungin Malen vieressä lauttamatkan päässä. Kävimme kyllä illalla kävelemässä hotellin lähellä, mutta kauemmas emme menneet koska henkilökuntakin sanoi että kävelkää vain tässä lähellä, älkää menkö kauas. Ja seuraavana aamunakin ehdimme hieman kävellä ennen kuin meitä tultiin hakemaan kentälle. Oli muuten myös vähän outo näky, kun kellään mopoilijalla ei ollut kypäriä päässä. Suomessa kun on tottunut, että jokaisella pitää olla ajaessaan kypärä. Etenkin kun näimme erään miehen ajamassa moottoripyörää, missä hänellä oli sylissään noin 3-vuotias pieni poika - hänkin ilman kypärää! Mutta tuolla päin se on varmasti yleistä, ettei kypäriä pahemmin käytetä..




Seuraavana aamuna meidät kuljetettiin siis takaisin lentokentälle. Kone oli korjattu ja pääsimme lähtemään kohti Saksan Frankfurtia. Olimme Frankfurtissa illalla noin klo 20.30 aikoihin, mutta jatkolentoa Helsinkiin emme enää saaneet samalle päivälle. Sieltä oli kyllä lähdössä iltakymmenen aikoihin lento Helsinkiin, mutta kyseiselle lennolle emme enää mahtuneet. Jouduimme siis jäämään vielä yöksi lentokenttähotelliin, mutta onneksi lentoyhtiö maksoi tämänkin yöpymisen. Kaikenlisäksi jatkolento jonka seuraavalle päivälle saimme, ei ollut suora lento vaan meillä oli vielä koneen vaihto Berliinissä. Lopulta pääsimme kuitenkin turvallisesti Helsinkiin, vaikka paluumatka menikin monen mutkan kautta. :D







Kokonaisuudessaan matka oli ihana kuten varmasti olen jo monta kertaa postauksissa hehkuttanut! Ja snorklaamisen opettelu kyllä kannatti, koska sitä näki ties minkävärisiä kaloja ja hienoja koralleja. Tulihan sitä joka päivä snorklattua. Ennen matkaa en ollut snorklannut kertaakaan. Vedenalaista maailmaa oli niin mielenkiintoista seurata. Henkilökunta jopa puhui, että kyllä niitä haitakin voi snorklatessa nähdä tietyllä puolella saarta eivätkä ne ole vaarallisia. Heidän sanojensa mukaan kertaakaan ei saarellamme ole haihyökkäyksiä tapahtunut. Taidettiinkin hainpoikanen nähdä yhtenä päivänä, kun olimme aivan rantavedessä menossa snorklaamaan. Harmi vain ettei kamera ollut juuri silloin mukana.. Toki jos lähtisi vielä ihan kunnolla sukeltamaan happipullon kanssa, sitä näkisi niin paljon enemmän kaikenlaista (ja myös niitä haita!). Saarellamme olisi ollut mahdollisuus kokeilla sukeltamista ilmaiseksi tiettynä ajankohtana, mutta sen jätin kyllä suosiolla väliin..voisi iskeä paniikki siellä syvyyksissä!

Tulevaisuudessa, kun Malediiveille menen, niin haluaisin käydä myös maan pääkaupungissa Malessa. Olisihan se mahdollista ollut tälläkin matkalla, mutta meidän saarelta Maleen ei pääse kuin vain vesitasokoneella koska saaremme on niin kaukana. Meno-paluuhinta sille lennolle on vähän turhan kallis, noin 366 dollaria (eli n. 370 euroa sen hetkisen kurssin mukaan)... No toivottavasti matka Malediiveille on edessä tulevaisuudessakin (hetken säästämisen jälkeen) ja silloin toivon mukaan myös enemmän paikalliseen elämään tutustumista!

16. huhtikuuta 2015

Malediivien ihanat herkut (Malediivit matkapostaus nro 5.)

Tällä kertaa esittelen ihania herkkuja, joita Malediiveilla söimme. Nälkä ei kyllä päässyt yllättämään matkan aikana, sillä saarella oli ruokaa tarjolla melkein koko ajan. Vaikka eihän sitä aina olisi tarvinnut syömään mennä, mutta ahneina haluttiin mennä katsomaan mitä tällä kertaa olisi tarjolla.

Meedhupparussa ruoka-ajat ovat seuraavanlaiset:
Aamiaisbuffet klo 7.30-9.30
Aamusnack 10.30-11.30
Lounasbuffet klo 12.30-14.30
Iltapäiväsnack klo 16.00-17.00
Illallisbuffet klo 19.30-21.30
Yösnack klo 23.00-00.00

Pidin saarella tarjottavasta ruoasta erittäin paljon! Lounas- ja illallisbuffetista löytyi joka päivä ihania lihoja, kalaa, hedelmiä sekä niin kauniita petit four -leivoksia ja muita jälkiruokia. Jokaiselle viikon päivälle on oma teema ruoissa, esimerkiksi torstaisin tarjotaan paikallista malediivilaista ruokaa ja muina päivinä esimerkiksi välimerellistä, aasialaista, italialaista sekä grilliruokaa.

Jokaisella matkailijalla on sama pöytä varattuna koko loman ajan sekä sama tarjoilija, joka lounaalla ja illallisella tuo haluamaansa juotavaa. Ravintolassa oli oikein hyvä palvelu! Meillä oli melkein koko loman ajan samat juomatoiveet, joten kun loman loppupuolella tarjoilijapoikamme näki meidän saapuvan syömään, hän vei haluamamme juomat jo valmiiksi pöytään meitä odottamaan!

Ribbon cake. Värikäs kakku, missä monia värejä (punaista, keltaista ja vihreää) mutta koko kakku maistui silti samalta.

Mass fushi. Letut olivat tonnikalalla täytettyjä ja niin hitsin hyviä! Niissä oli vähän tulinen jälkimaku.

Fantasy-jäätelöannos, jossa oli kolme eri makuista jäätelöpalloa sekä hedelmäpaloja.

Tuna puff. Pieniä ja mausteisia tonnikalapasteijoita, myöskin tosi hyviä! Taustalla suklaatuulihattu.

Potato bonda. Perunasta tehtyjä pieniä palleroita. Kuten tapaan kuului, nämäkin olivat hieman tulisia! Lisukkeena tarjottiin kastiketta.

Butter cake. Ihan peruskakkua, mutta silti tosi hyvää (ja rasvaista kuten nimi kertoo)!

Perinteistä malediivilaista ruokaa. Kerran viikossa oli malediivilainen ilta, milloin tarjottiin paikallista ruokaa. Tältä lautaselta löytyi dhai currya, paistettua kalaa (oikealla ylhäällä), kanaa (oikealla alhaalla), riisiä sekä ihania juustosämpylöitä.

Malediivilaisia leivoksia. Näiden leivosten nimistä en nyt valitettavasti osaa sanoa. Edessä oleva suklaaspritsauksella varustettu leivos oli maultaan hiukan toffeemainen/karamellimainen, missä oli seassa myös kookoshiutaleita. Erittäin hyvänmakuinen! Vaalea hyydykeleivos oli kookoksen makuinen ja myös oikein hyvää. Vaaleanpunainen leivos taas ei maistunut oikein millekään.. Aina lounaalla ja illallisella jälkiruokapöytä oli täynnä ihania pieniä leivoksia ja jälkiruokia! Harmi vaan kun pöydästä ei tullut otettua kuvaa..

Jam bun eli suomeksi hillopulla. Pullan sisällä oli hedelmäistä hilloa eikä se ollut yhtään liian makea.

Kawaab. En ole ihan varma mitä näissä oli sisällä, mutta ne olivat oikein herkullisia ja hiukan tulisia. Lisukkeena tarjottiin kastiketta.


Fish bun eli kalapulla. Taikina oli sämpylätaikinan oloinen ja sisällä oli mausteinen kalatäyte. Olisikohan ollut tonnikalaa? Sitä käytettiin nimittäin ruoissa todella paljon.

Mass moakiba. Mausteisia pieniä suupaloja. Näistäkään en osaa sanoa, mitä niissä oli, mutta hyviä silti! Olisikohan näissä ollut ainakin riisiä..?

Kahvileivos. Tämä leivos oli niin ihanan kahvinmakuinen.

Coconut roll eli kookosrulla. Ehdottomasti yksi suosikeistani ja näitä olisi voinut syödä ties kuinka monta! Jos saisin valita nyt mitä haluaisin syödä, niin valitsisin ison kasan näitä kookosrullia! Ne olivat siis ihan kuin lettuja, minkä sisällä oli ilmeisesti ainakin kookoksesta, sokerista ja siirapista (?) tehty täyte.

Ja kookospähkinääkin ehdottomasti halusimme maistaa! Pientä maksua vastaan eräs mies henkilökunnasta halkaisi meille kookospähkinän. Oli kyllä tosi hyvää niin kookosvesi kuin hedelmälihakin! Oli pakko vielä viimeisenä lomaviikkona pyytää tuota miestä halkaisemaan meille toinenkin kookospähkinä! Nam!

15. huhtikuuta 2015

Piknik autiolla saarella (Malediivit matkapostaus nro 4.)

Yksi Malediivien matkan parhaimmista retkistä suuntautui autiolle saarelle. Menimme ensin veneellä lähelle autiosaarta (ihan rantaan emme sillä päässeet), josta jatkoimme matkaa pienellä moottoriveneellä rantaan. Kuinka kaunis saari se olikaan!

Tosiaan Malediiveilta löytyy monia autiosaaria, koska kokonaisuudessaan siellä on yli 1000 saarta ja vain pieni osa niistä (noin 300) on asuttuja tai hotellisaaria.




Päivä autiosaarella oli todella kuuma (myös paikallisille) ja aurinko porotti taukoamatta taivaalla! Sää oli siis mitä mainioin! Kaikenlisäksi olin lähtenyt retkelle paljain jaloin ja hiekka saarella oli polttavan kuumaa! :D

Mitään varsinaista ohjelmaa saarella ei ollut. Saimme vain nauttia ajasta siellä! Olimme autiosaarella koko iltapäivän klo 10.30-16.00. Iltapäivällä retken järjestäjät kokkasivat meille grilliruokaa. Tarjolla oli muun muassa lihaa, kalaa, spaghettia sekä salaattia ja vihanneksia. Voita ei tarvinnut leivän päälle edes levittää, koska kun avasin voipaketin niin voi oli ihan sulanutta kuumuuden takia! Ei siinä ollut oikein muuta vaihtoehtoa kuin kaataa se leivän päälle. :D Syömisen lisäksi vain uimme ja snorklasimme niin ihanan kirkkaassa vedessä.

Aivan ihana retki! Retken hinta oli 85 dollaria (eli senhetkisen kurssin mukaan noin 80-85 euroa) per henkilö.






14. huhtikuuta 2015

Palmuja ja kirkasta vettä (Malediivit matkapostaus nro 3.)

Olen koonnut tähän jotain ottamiani kuvia Meedhupparusta. Kuvia tuli otettua hirmuisesti!
Saari oli niin miellyttävä paikka lomailla, että en voi muuta kuin suositella!

Iltaisin saaren hiekkapoluilla oli niin ihana kävellä, koska saarella oli aivan pilkkopimeää. Maassa polkujen varrella oli vain pienet valot suuntaa näyttämässä. Pimeys saarella tulikin todella nopeasti.
Koko kaksi viikkoa meni aikalailla paljain jaloin! Kenkiä ei tullut käytettyä oikeastaan muulloin kuin ruokaillessa.

Saarelta löytyy vastaanottorakennus, pääravintola (missä aamiainen, lounas ja illallinen), pääbaari, hius- ja kauneussalonki, spa-hoitola, kiinalainen hieroja, kuntosali, tennis- ja sulkapallokentät sekä muutama rantabaari. Myös erilaisia aktiviteetteja löytyy monipuolisesti, muun muassa vesiurheilua (sukellusta, purjelautailua, vesiskootterilla ajelua jne), pöytätennistä sekä iltaisin erilaista viihdettä ja musiikkia pääbaarissa.

Eläimistä liskoja näkyi päivittäin ja välillä niitä kipitteli myös villamme sisällä. Mutta suloisiahan ne vain olivat! Lisäksi lepakoita näkyi usein taivaalla lentelevän. Yhtenä iltana kun olimme pimeällä polulla kävelemässä, niin säikähdin kamalasti kun lepakko lensi suoraan pään yli! Saarelta löytyi myös hyvin kesy papukaija, joka välillä istui puutarhurin olkapäällä hänen tehdessä töitä. Minkäänlaisia isoja hämähäkkejä tai torakoita ei saarella onneksi vastaan tullut, vaikka olihan siihen jo etukäteen varauduttu.

Jos joku teistä lukijoista on vieraillut jollain muulla Malediivien saarella, niin kertokaa ihmeessä kokemuksianne! Kuulisin niitä mielelläni, koska tulen taatusti matkustamaan Malediiveille toistekin. Se on vain niin ihana paikka rentoutua!











Yllä olevassa kuvassa on vastaanottorakennus, missä sijaitsi myös muutama pieni matkamuistomyymälä. Muita kauppoja saarella ei ollut.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...